Čím srazit cukrovku na kolena?

21. červenec 2016 | Blog

Když jsem připravoval stránku o aloe vera gelu, ležel jsem v tom měsíce a prokousával se stohem odborných studií. Jedna z nich byla od Dr. Agarwala a natolik mě ohromila, že vám o ní v dnešním článku chci říct pár slov.

Pojďme rovnou do toho. Píše se rok 1978 a indický lékař Dr. Agarwal se společně se svým týmem pouští do složitého a dlouhého experimentu.

Podařilo se mu totiž přemluvit 5 000 pacientů s diagnostikovanou ischemickou chorobou srdeční (to jsou potíže způsobené nedostatečným zásobením srdce kyslíkem z důvodu zúžených srdečních tepen) k tomu, aby každý den po dobu následujících pěti let užívali jako léčebnou kúru na své obtíže 2x denně 100 ml aloe vera gelu spolu s 20 g vlákniny psillium (Husk of Isabgol).

Dále jim nařídil, aby přestali kouřit, aby omezili pití alkoholu na minimum a navíc ještě aby k němu docházeli na pravidelné zdravotní prohlídky.

Na počátku studie prošel každý z účastníků vstupními krevními testy, u kterých se zjistilo, že 3 167 z nich má kromě srdečních potíží ještě rozběhlou cukrovku druhého typu.

Základní rozvrstvení účastníků studie včetně naměřené hladiny cukru v krvi jsem přepsal do následující tabulky. Pro doplnění ještě uvádím, že za zdravou hodnotu cukru v krvi na lačno je považováno rozmezí od 3,5 do 5,5 mmol/l, s přimhouřením oka do 6,1 mmol/l. Po jídle je to od 5,6 do 8,9 mmol/l.

Již po několika prvních týdnech studie pozoroval Dr. Agarwal u většiny účastníků zajímavý vedlejší jev - diabetikům se začala snižovat hladinu cukru v krvi. Po 2 měsících léčebné kúry již mohli všichni diabetici, kteří ústně užívali léky na cukrovku, tyto léky vysadit, protože už nebyly potřeba.

V závěru studie Dr. Agarwal uvádí, že z původního počtu 3 167 diabetiků zbylo na konci studie jen 177 osob, na které neměla léčebná kúra s aloe vera gelem a vlákninou žádný měřitelný vliv. U všech ostatních diabetiků, což bylo 2 990 osob, se hladina krevního cukru během léčebné kúry snížila a následně držela ve zdravých hodnotách.

Shrnuto do tabulky:

Léčebná kúra s aloe vera gelem a vlákninou zabrala u 94 % diabetiků. Není to úžasné? Zkuste to i vy.

Za zmínku také stojí skutečnost, že během celého trvání studie nedostal žádný z účastníků srdeční infarkt, ani nezemřel. To je velmi povzbudivá zpráva, když si uvědomíte, že všichni účastníci měli diagnostikovanou ischemickou chorobu srdeční.

Odkaz na studii: Agarwal OP.: Prevention of atheromatous heart disease. Angiology. 1985 Aug.

Jak dále vám může být gel z rostliny aloe vera užitečný najdete v mém článku o této bezesporu úžasné rostlině.

Otevřít článek

Staňte se fanouškem

A já vám 2x měsíčně pošlu přehled novinek na webu.
Poučení o svých právech a ochraně vašich osobních údajů najdete zde.

Co je cukrovka

Nemoc zvaná cukrovka - diabetes mellitus - je závažné a chronické onemocnění, které se vyznačuje poruchou zužitkování krevního cukru. Je to velmi zákeřná nemoc, protože sama o sobě nijak nebolí, ale jejím následkem jsou vážné komplikace.

Jde o zvýšené riziko srdečních chorob a infarktu, zvýšený krevní tlak, problémy s očima, nemoci ledvin, poškození nervového systému (poruchy erekce, snížená citlivost na bolest v rukou a nohou, zpomalené trávení jídla), ztráta sluchu a u žen komplikace v těhotenství.

Cukrovka v ČR v číslech

V roce 2015 bylo v ČR evidováno 858 tisíc diabetiků, z toho 787 tisíc diabetiků s cukrovkou 2. typu. Tempo růstu je zhruba 10 tisíc nových případů ročně, přičemž zhruba 28 % všech diabetiků má vážné zdravotní problémy.

Diabetickou nefropatií - poškozením ledvin - trpí zhruba 10 % diabetiků, z toho 33 % osob již bylo postiženo selháváním ledvin. Diabetickou retinopatií - poškozením oční sítnice - trpí zhruba 12 % diabetiků, z toho 24 % má nebezpečnou formu s rizikem odchlípení sítnice a zhruba 3 % z nich již bylo postiženo slepotou.

Další sledovanou komplikací je diabetická noha, která se vyskytuje v průměru u 6 % sledovaných diabetiků. Nejtěžším důsledkem této komplikace cukrovky je amputace dolní končetiny - těch bylo provedeno v celé ČR 7 853.

Uvedené statistické údaje jsem čerpal z informací Diabetické asociace ČR .

To je pro dnešek vše. Pokud si myslíte, že by to mohlo zajímat i vaše přátelé, tak můj článek sdílejte dál na facebook. Třeba tím někomu pomůžete. Pokud máte nějaký komentář, sem s ním. A pokud vás toto téma zajímá, tak nepřehlédněte můj seriál článků o cukrovce.

Zaujal vás tento článek?
Dejte o něm vědět svým přátelům na facebooku.
Sdílet článek Komentáře

Seriál článků o cukrovce

Pokud vás toto téma zajímá, nepřehlédněte mé další články věnované cukrovce.

Další články v blogu

Martin Bartoň | 8. srpen 2016
Pane Nováku, máte vysoký cholesterol. Nabaluje se vám v cévách a to je ucpává, a to už není legrace, to vám...
Otevřít článek
Martin Bartoň | 26. červenec 2016
I my chlapy se občas ocitneme před velkým zrcadlem. Když už tam tak stojíme, nedá nám to a omrknem se. Tak...
Otevřít článek
Martin Bartoň | 30. listopad 2017
Ačkoliv to vypadá, že jsem se v názvu dnešního článku lehce překlepl, tak ne. Deset důvodů pro činnost...
Otevřít článek