Dneska se konečně vylíhnul

11. červenec 2016 | Blog

Už dlouho mi v hlavě zrála myšlenka, že udělám svůj vlastní web o zdraví, o dobrém jídle a dobrém žití. Ne tři weby, ale jeden, na kterém to všechno bude. Psal bych na něj svůj blog, a také proč je dobré pít gel z aloe very a co je to colostrum. A natočil bych na něj i videa z našeho domácího vaření.

Tak jsem si k tomu asi před rokem poprvé sedl a začal tvořit. První pokus dopadl hrozně. Text nebyl špatný, ale vzhledově to vypadalo divně a dost zastarale. Popravdě, bylo to tak příšerné, že jsem to na internet ani nenahrál. I když jsem se to pak pokoušel mnohokrát celé předělat, nešlo to. Vždy mi z jednoho ošklivého webu vypadl jiný ošklivý web.

Zhruba po roce marné práce jsem to celé zahodil, abych mohl začít na zelené louce úplně znovu. Dokoupil jsem si potřebná udělátka a šablony a pustil se do práce. Nakonec se mi to pod rukama k mé spokojenosti celé vylíhlo. A tak se narodil můj nový web www.beznudle.cz, na kterém právě jste.

Zatím tady toho moc není, to uznávám, ale časem se budou stránky dozajista rozrůstat. Tak se ke mně přijďte občas podívat. A jestli chcete dostávat novinky z webu rovnou do svého e-mailu, tak to pro vás umím snadno zařídit. Stačí, když se u mě přihlásíte coby fanoušek.

Když budete mít pocit, že některý z mých článků stojí za komentář, určitě ho k článku připište. Stačí jen kliknout na tlačítko pod článkem a přes otevřenou facebookovou stránku svůj komentář vložit. Za každou vaši zpětnou vazbu budu rád.

Zaujal vás tento článek?
Dejte o něm vědět svým přátelům na facebooku.
Sdílet článek Komentáře

Další články v blogu

Martin Bartoň | 8. srpen 2016
Pane Nováku, máte vysoký cholesterol. Nabaluje se vám v cévách a to je ucpává, a to už není legrace, to vám...
Otevřít článek
Martin Bartoň | 26. červenec 2016
I my chlapy se občas ocitneme před velkým zrcadlem. Když už tam tak stojíme, nedá nám to a omrknem se. Tak...
Otevřít článek
Martin Bartoň | 21. červenec 2016
Když jsem připravoval stránku o aloe vera gelu, ležel jsem v tom měsíce a prokousával se hromadou odborných...
Otevřít článek