Čím srazit cukrovku na kolena?

21. červenec 2016 | Blog

Když jsem připravoval stránku o aloe vera gelu, ležel jsem v tom měsíce a prokousával se hromadou odborných studií. Jedna z nich mi však naprosto vyrazila dech. Jejím autorem je Dr. Agarwal, věnuje se ischemické chorobě srdeční a dneska vám tady o ní chci říct.

Možná se teď ptáte, proč sem pletu nemoci srdce, když avizuji článek o cukrovce. Nebojte, studie se sice věnovala kardiakům, ale výsledek pro diabetiky je natolik zajímavý, že jsem vám o tom musel dát vědět.

Začnu od začátku. Dr. Agarwal je indický lékař, který se již v roce 1978 pustil do podle mého názoru naprosto šíleného experimentu. Podařilo se mu přemluvit 5 000 pacientů s diagnostikovanou ischemickou chorobou srdeční k tomu, aby každý den po dobu následujících pěti let užívali 2x denně 100 ml aloe vera gelu spolu s 20 g vlákniny psillium (Husk of Isabgol).

Nebyl to žádný troškař a rovnou jim všem zakázal během následujících 5 let kouřit a pít alkohol. Nutil je navíc chodit na pravidelné prohlídky zdravotního stavu, aby mohl pozorovat změny.

Na počátku studie prošel každý z pěti tísíců účastníků vstupními krevními testy, u kterých se zjistilo, že 3 167 z nich má kromě nemoci srdce ještě rozběhlou cukrovku druhého typu.

Základní rozvrstvení účastníků studie a míru jejich cukrovky jsem přepsal do následující tabulky. Pro doplnění ještě uvádím, že za zdravou hodnotu cukru v krvi na lačno je považováno rozmezí od 3,3 do 6,1 mmol/l a po jídle je to od 5,6 do 8,9 mmol/l.

Již po několika prvních týdnech studie pozoroval Dr. Agarwal zajímavý jev - diabetikům se začala mírnit jejich cukrovka. Po 2 měsících už mohli všichni diabetici, kteří ústně užívali léky proti cukrovce, tyto léky vysadit. Nebyly dále potřeba.

V závěru studie Dr. Agarwal uvádí, že z původního počtu 3 167 účastníků s rozvinutou cukrovkou druhého typu zbylo na konci studie jen 177 účastníků, na které neměla terapie aloe vera gelem s vlákninou žádný měřitelný vliv. Ostatním 2 990 účastníkům poklesly hodnoty cukru v krvi během trvání studie do normálních zdravých hodnot.

Terapie aloe vera gelem s vlákninou zabrala u 94 % diabetiků. Není to úžasné? Zkuste to i vy.

Za zmínku také stojí skutečnost, že během celého trvání studie nedostal žádný z účastníků infarkt, ani nezemřel. To je výborná zpráva, když si uvědomíte, že všichni účastníci měli diagnostikovanou ischemickou chorobu srdeční.

Odkaz na studii: Agarwal OP.: Prevention of atheromatous heart disease. Angiology. 1985 Aug.

Staňte se fanouškem

A já vám 2x měsíčně pošlu přehled novinek na webu.
Poučení o svých právech a ochraně vašich osobních údajů najdete zde.

Co je cukrovka

Cukrovka - diabetes mellitus - je závažné chronické onemocnění, kterým trpí zhruba 800 000 Čechů. Projevuje se poruchou metabolismu cukrů a jejím příznakem je zvýšená koncentrace cukru v krvi, nedostatek energie, soustavná žízeň a s ní spojené časté a vydatné močení. Nebolí, jejím následkem jsou však vážné cévní problémy.

Cukrovka 1. typu vzniká obvykle v dětství nebo během dospívání v důsledku poruchy imunitního systému. Ten začne napadat vlastní buňky slinivky břišní, což vede k nedostatku inzulinu a doživotní závislosti na jeho injekčním podávání. Tímto typem cukrovky trpí zhruba 7 % diabetiků v ČR.

Cukrovka 2. typu vzniká obvykle až v dospělosti a je způsobena nerovnováhou mezi produkcí a účinkem inzulinu. Slinivka břišní inzulinu produkuje dost, někdy až nadbytek, ale tělo diabetika na něj nereaguje. Ke vzniku výrazně přispívají obezita, nedostatek pohybu, nepravidelné stravování a dlouhotrvající nadměrný stres. Mírní se ústy podávanými léky, které zvyšují citlivost k inzulinu. Tímto typem cukrovky trpí zhruba 93 % diabetiků v ČR.

Velmi vážnou komplikací cukrovky je poškozování povrchu malých cév, které pak snadno praskají, a také poškozování všech druhů nervů. Například i drobný úraz dolní končetiny silného diabetika může vést k rozvoji gangrény (odumírání tkáně) a skončit v nejhorším případě až amputací tzv. diabetické nohy. Není to nic neobvyklého. Podle Diabetické asociace ČR se u nás ročně provede několik tisíc takových amputací.

K dalším vážným komplikacím cukrovky kromě amputace nohou patří poškození oční sítnice vedoucí až k oslepnutí (diabetická retinopatie) a selhávání ledvin (diabetická nefropatie).

To je pro dnešek vše. Pokud si myslíte, že by o tom měli slyšet všichni diabetici, tak můj článek sdílejte dál na facebook. Třeba tím někomu pomůžete. Pokud máte nějaký komentář, sem s ním.

Mohl by článek zajímat i vaše přátelé?

Další články v blogu

Martin Bartoň | 8. srpen 2016
Pane Nováku, máte vysoký cholesterol. Nabaluje se vám v cévách a to je ucpává, a to už není legrace, to vám...
Otevřít článek
Martin Bartoň | 26. červenec 2016
I my chlapy se občas ocitneme někde v butiku před velkým zrcadlem. Když už tam tak stojíme, nedá nám to a...
Otevřít článek
Martin Bartoň | 11. červenec 2016
Už dlouho mi v hlavě zrála myšlenka, že udělám svůj vlastní web o zdraví. Napsat na něj trochu o aloe veře...
Otevřít článek